W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.

Powered by jakdojade.pl
Wyszukaj połączenie
16:50
wt. 1 kwi

Budowa wiaduktów drogowych w ciągu ulic Lutyckiej i Golęcińskiej – AKTUALIZACJA: 29 marca 2025 r.

27.03.2025
Obowiązuje: 29.03.2025 -
Dotyczy: 124, 160, 164, 170, 183, 216, 226, 835, 836, 837

Informujemy, że w sobotę, 29 marca 2025 r. otwarty zostanie całkowicie odcinek ulicy Koszalińskiej pomiędzy ulicami Literacką a Żołnierzy Wyklętych. Tym samym autobusy linii 124, 216, 226, 835, 836 i 837 nie będą już kursować objazdem ulicami Żołnierzy Wyklętych, Wiencka i Poszwińskiego.
Likwidacji ulegną wszystkie przystanki tymczasowe na trasie objazdu, tj.:

  • Żołnierzy Wyklętych 92” (ZOWY92) – na ul. Żołnierzy Wyklętych po skręcie z ulicy Koszalińskiej w kierunku ulicy Poszwińskiego,
  • Wiencka 92” (WIEN92) – na ul. Wiencka po skręcie z ulicy Żołnierzy Wyklętych w kierunku ulicy Literackiej,
  • Dworzeckiego 92” (DWGO92) – na ul. Wiencka przed skrętem w ulicę Literacką,
  • Gruchmanowej 91” (GRUC91) – na ul. Poszwińskiego po skręcie z ulicy Literackiej w kierunku ulicy Żołnierzy Wyklętych,
  • Poszwińskiego 91” (POSZ91) – na ul. Poszwińskiego przed skrętem w ulicę Żołnierzy Wyklętych,
  • Literacka 01” (LITE01) – na ul. Literackiej pomiędzy ulicami Poszwińskiego a Wiencka,
  • Literacka 02” (LITE02) – na ul. Literackiej pomiędzy ulicami Poszwińskiego a Wiencka.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku „Żołnierzy Wyklętych 02” (ZOWY02) na ulicy Koszalińskiej za skrzyżowaniem z ulicą Żołnierzy Wyklętych w kierunku ulicy Literackiej.
Przy rondzie u zbiegu ulic Koszalińskiej i Literackiej przystanki funkcjonować będą w nowym układzie:

  • Literacka 01” (LITE01) – na ul. Koszalińskiej za rondem w kierunku ulicy Żołnierzy Wyklętych,
  • Literacka 02” (LITE02) – na ul. Koszalińskiej za rondem w kierunku ulicy Golęcińskiej (przystanek wróci do poprzedniej lokalizacji),
  • Literacka 03” (LITE03) – na ul. Literackiej za rondem w kierunku ulicy Puszkina.

W poniedziałek, 31 marca 2025 r. na ulicy Wojska Polskiego w obrębie skrzyżowania z ulicą Podolańską wprowadzony będzie ruch wahadłowy po jednej nitce jezdni sterowany sygnalizacją świetlną.
W dalszym ciągu na ulicy Szczawnickiej, między nowym fragmentem ulicy Podolańskiej a ulicą Druskienicką, wprowadzony jest ruch wahadłowy po jezdni tymczasowej sterowany sygnalizacją świetlną.

Zamknięta dla ruchu jest ulica Szczawnicka pomiędzy ulicą Lutycką a nowym odcinkiem ulicy Podolańskiej. Pomiędzy ulicami Lutycką a Szczawnicką otwarty dla ruchu jest nowy odcinek ulicy Podolańskiej. Autobusy linii 160, 183, 216 i 226 skierowane zostały z ulicy Szczawnickiej na nowy odcinek ulicy Podolańskiej. Przystanki „Szczawnicka 01” i „Szczawnicka 02” zostały wyłączone z użytkowania. Przy ulicy Lutyckiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Szczawnicką, funkcjonują tymczasowe przystanki „Szczawnicka 91” i „Szczawnicka 92”.

Ulica Podolańska na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do wjazdu do Izby Wytrzeźwień nadal jest wyłączona z użytkowania, a przystanki “Podolańska” (PDNZ01 i PDNZ02) są całkowicie wyłączone z użytkowania. Autobusy linii 160 w dalszym ciągu kursują objazdem ulicą Dojazd z obsługą przystanku „Wrzoska Szpitale”.

Na ulicy Golęcińskiej na wysokości Zespołu Szkół Przyrodniczych wprowadzony jest ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Pomiędzy ulicami Warmińską a Koszalińską dopuszczony jest tylko ruch autobusów, ruch lokalny oraz ruch pojazdów budowy. Przystanek „Golęcińska 01” (GOLE01) jest przesunięty bliżej torów kolejowych, na wysokość posesji Golęcińska 6, równolegle do przystanku w przeciwnym kierunku.